Wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON

Wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON to aplikacja internetowa umożliwiająca wyszukiwanie informacji zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej. W jakim celu prowadzony jest rejestr oraz jakie informacje można uzyskać na podstawie numeru REGON?


REGON – podstawowe źródło informacji o podmiotach gospodarczych


Rejestr REGON to krajowy urzędowy rejestr podmiotów gospodarczych, którego dane służą identyfikacji podmiotów oraz badaniom statystycznym. Sama nazwa REGON to akronim od nazwy Rejestr Gospodarki Narodowej, choć dla wielu osób określenie oznacza numer nadawany podmiotom. Numer REGON jest wydawany bezpłatnie przez Główny Urząd Statystyczny i składa się z 9 cyfr (dawniej – z 7). Kto powinien wystąpić o nadanie numeru REGON?

  • - osoby prawne;
  • - osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą;
  • - jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;
  • - jednostki lokalne wymienionych podmiotów (np. filie, oddziały).

Numer wykorzystywany jest między innymi do rejestracji znaku towarowego i celów statystycznych; dodatkowo wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON pozwala sprawdzić dane takie jak nazwa przedsiębiorstwa, nazwisko właściciela, adres siedziby, forma prawna przedsiębiorstwa czy rodzaj działalności.


Wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON: jak z niej korzystać?


Wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON to bezpłatne narzędzie dostępne na stronie GUS. Aby skorzystać z dostępnych w niej informacji, należy podać co najmniej jedno kryterium umożliwiające identyfikację, na przykład nazwę firmy lub NIP. Wyszukiwanie po adresie to z kolei sposób na znalezienie działających w najbliższej okolicy potencjalnych klientów i kontrahentów. Choć od 2009 roku numer REGON nie jest wymagany w obrocie urzędowym, w praktyce posiada go każda firma zarejestrowana w Polsce, a sam rejestr jest na bieżąco aktualizowany. Zakończenie działalności gospodarczej nie oznacza wykreślenia jej z rejestru, ponieważ numer REGON ma charakter trwały – w spisie widnieją także niedziałające obecnie firmy, choć na wniosek podmiotu może on zostać usunięty. Wyszukiwarka podmiotów w rejestrze REGON

 

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu