Komornik – Dopiewiec i okolice


Egzekucja komornicza to wielki stres  nie tylko dla dłużnika, ale również wierzyciela, dlatego tak ważne jest, by sprawę prowadził doświadczony i zaangażowany komornik – Dopiewiec znajduje się w rewirze działań naszej kancelarii, dlatego jeśli obawiają się Państwo rozpoczęcia egzekucji komorniczej i szukają wsparcia, kancelaria komornika sądowego Radosława Justa to najlepszy wybór. Jak przebiega współpraca i o czym należy wiedzieć?


Komornik w Dopiewcu: rewiry mają znaczenie


Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie do poszczególnych rewirów zostali przypisani komornicy – Dopiewiec nie jest pod tym względem wyjątkiem. Właściwym komornikiem jest ten z rewiru, w którym znajduje się siedziba dłużnika, jego miejsce zamieszkania lub nieruchomość objęta egzekucją. Komornika spoza rewiru nie można wybrać w przypadku spraw:

  • - o egzekucję z nieruchomości,
  • - o wydanie nieruchomości,
  • - o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości,
  • - o opróżnienie pomieszczeń.

W ramach rewiru wybór komornika jest prawie dowolny, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Udzielamy porad, pomagamy w wypełnianiu wniosków, prowadzimy egzekucje i licytacje komornicze; Dopiewiec to jedna z lokalizacji znajdujących się w naszym rewirze.


Egzekucje i licytacje komornicze w Dopiewcu: co jeszcze należy wiedzieć?


Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z postępowaniem egzekucyjnym, często nie zdają sobie sprawy, że komornik  nie może działać jedynie na podstawie prośby wierzyciela – aby proces windykacji komorniczej mógł się rozpocząć, wierzyciel musi najpierw zdobyć tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności wydawany przez sąd. Dopiero wówczas należy przystąpić do składania wniosku o egzekucję komorniczą. Jeśli wezwania do zapłaty nie przynoszą żadnych skutków, komornik występuje o zajęcie rachunku bankowego oraz części wynagrodzenia lub świadczeń. Niekiedy nie jest to nadal działanie wystarczające i w takiej sytuacji następuje zajęcie majątku ruchomego i nieruchomego oraz licytacja komornicza.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu