Komornik - Skórzewo

Kiedy zgłosić się po pomoc do komornika?

Jeśli kolejne prośby o zapłatę należności oraz wezwania nie przyniosły żadnych efektów, pora zaangażować komornika. Aby rozpocząć proces odzyskiwania należności, niezbędny jest prawomocny tytuł wykonawczy z wydawaną przez sąd klauzulą wykonalności. Co należy wiedzieć oraz do kogo się zgłosić, gdy pojawiają się problemy związane z zadłużeniem?

Komornik w Skórzewie i okolicach – wysoka jakość obsługi i zaangażowanie

Dla osób, które nigdy wcześniej nie musiały walczyć o egzekucję należności, kontakt z komornikiem może być źródłem stresu i wielu wątpliwości. Jeśli Państwo także występujecie w tej roli po raz pierwszy, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim wyjaśniamy, kiedy przyda się pomoc komornika. Skórzewo to jedna z miejscowości w rewirze działania komornika Radosława Justa, choć może on oczywiście działać także poza nim (z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości). Jak przebiega postępowanie egzekucyjne? 

Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym – działającym przy sądzie rejonowym, na którym ciąży obowiązek realizacji orzeczenia sądów. Jego głównym zadaniem jest egzekucja tytułów wykonawczych: doręczanie zawiadomień sądowych, poszukiwanie majątku dłużnika czy ściąganie z majątku dłużnika roszczeń dla wierzycieli. Jeśli dłużnik spóźnia się z uregulowaniem płatności, pora dopełnić formalności i rozpocząć postępowanie egzekucyjne – właśnie na tym etapie potrzebny jest komornik. Skórzewo to miasto, gdzie można skorzystać z usług kancelarii Radosława Justa. Sama prośba wierzyciela jednak nie wystarczy – aby rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego było możliwe, należy zdobyć najpierw tytuł egzekucyjny oraz klauzulę wykonalności. Niezbędne dokumenty oraz wnioski znajdują się na stronie naszej kancelarii. Nie warto zwlekać i odkładać spraw związanych z egzekucją należności – zapraszamy do kontaktu, jeśli szukają Państwo pomocy w odzyskaniu środków finansowych oraz potrzebują zarówno podstawowych informacji, jak i wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu