Komornik – Swadzim i okolice


Gdy samodzielne próby zawodzą, jedynym sposobem na odzyskanie wierzytelności może być komornik: Swadzim nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wejście na drogę prawną i współpraca z doświadczoną, renomowaną kancelarią pozwala zaoszczędzić sobie stresu i szybciej odzyskać wierzytelność. Na czym polega egzekucja komornicza i jak działają komornicy? Swadzim nie odbiega pod tym względem od innych miejscowości.


Jak działa komornik w Swadzimiu i innych miejscowościach?


Komornicy dysponują różnymi metodami na odzyskiwanie wierzytelności. Najczęściej jest to zajęcie części wynagrodzenia i świadczeń lub rachunku bankowego, choć niekiedy konieczne może być przejęcie majątku ruchomego i nieruchomego oraz licytacje komornicze. Swadzim to tereny działania kancelarii komornika Radosława Justa: to świetny wybór, jeśli nie mają Państwo żadnych wcześniejszych doświadczeń z egzekucjami komorniczymi i szukacie Państwo informacji oraz pomocy w dopełnieniu formalności. Niezależnie od wysokości kwoty należności warto skorzystać z usług profesjonalistów i odzyskać swoje pieniądze!


Co zrobić, by skorzystać z usług komornika w Swadzimiu?


Przede wszystkim niezbędny jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności, wydawany przez sąd. Dopiero na podstawie tego dokumentu wierzyciel może złożyć wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Musi on spełniać wymogi pisma procesowego. Jakie dane powinny znaleźć się w takim wniosku?

  • - Oznaczenie komornika, wierzyciela i rodzaju pisma;
  • - Informacje dotyczące dłużnika niezbędne do jego identyfikacji (PESEL, NIP, REGON w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, adres zamieszkania, data urodzenia);
  • - Wysokość należności;
  • - Sposób egzekwowania należności.

Wzór dokumentu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości służymy także radą i pomagamy w uzupełnieniu dokumentacji. W większości spraw koszty postępowania komorniczego pokrywa dłużnik, choć niekiedy obciąża się nimi także wierzyciela. Warto zawalczyć o swoje pieniądze i odzyskać w końcu wierzytelność.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu