Komornik - Dopiewo

Problemy z zadłużeniem mogą dotknąć każdego – wszyscy możemy w pewnym momencie znaleźć się zarówno w roli dłużnika, jak i wierzyciela. Co zrobić w takiej sytuacji? Przydatna może się okazać pomoc komornika – Dopiewo, okolice Poznania i inne miejscowości w pobliżu to rewir działania komornika sądowego Radosława Justa. W czym możemy pomóc naszym klientom?

Postępowanie komornicze krok po kroku

Jeśli chodzi o wszczęcie postępowania egzekucyjnego, pierwszym etapem jest uzyskanie tytułu egzekucyjnego – jeśli są Państwo wierzycielami, musicie wstąpić na drogę sądową, by komornik mógł podjąć jakiekolwiek czynności. Tytuł wykonawczy wskazuje, kto może żądać wszczęcia egzekucji, przeciwko komu może być ona prowadzona oraz jakie świadczenie należy spełnić. Mając prawomocny tytuł wykonawczy z klauzulą wykonalności, można przekazać sprawę do egzekucji komorniczej – wniosek egzekucyjny kieruje się wówczas do komornika sądowego. Wierzyciel może podjąć decyzję o wyborze komornika działającego w danym rewirze lub poza nim. Na naszej stronie internetowej udostępniamy wzory dokumentów, co zdecydowanie ułatwia złożenie wniosku. Jeśli chodzi o Dopiewo, komornik Radosław Just działa na terenie tej miejscowości oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie – jeśli więc szukasz komornika z tych okolic, podjęcie współpracy ze specjalistą z danego rewiru stanowi najwygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu znacząco skraca się czas potrzebny na dotarcie do danego miejsca. 

Po dopełnieniu procedur komornik może przyjąć sprawę i rozpocząć działania, czyli dążenie do uzyskania wierzytelności od dłużnika. Początkowo polega ono na przesyłaniu zawiadomień o wszczęciu egzekucji drogą listowną, choć komornik może dostarczyć je także osobiście – dlatego tak dużym ułatwieniem jest wybór kancelarii działającej w danym rewirze. Sama egzekucja także może być przeprowadzana na kilka sposobów, począwszy od egzekucji z rachunku bankowego po zajęcie wynagrodzenia za pracę czy świadczeń emerytalnych. Jeśli zależy Państwu na bezproblemowej współpracy, rzetelności oraz najwyższej jakości świadczonych usług, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią – podpowiemy, co jeszcze należy wiedzieć o postępowaniu komorniczym.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu