Obszar działania

Komornik sądowy działa zgodnie z przypisaną mu właściwością miejscową, czyli terytorialnym zasięgiem jego kompetencji, tzw. rewirem komorniczym. Jednak w przypadkach, których nie zakazuje ustawa, komornik może również działać na obszarze właściwości sądu apelacyjnego.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze właściwości sądu apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii komornika właściwego zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, z wyjątkami spraw o egzekucję z nieruchomości, o wydanie nieruchomości, o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości, o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy, oraz w sprawach, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

Obszar działania komornika sądowego Radosława Justa

Rewir komorniczy odpowiada właściwości Sądu Rejonowego przy którym działa komornik i obejmuje:

dzielnice Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

oraz gminy: Tarnowo Podgórne, Dopiewo i Komorniki.

Obszar działania komornika sądowego Radosława Justa obejmuje m.in. Komorniki, Plewiska, Dąbrówka, Przeźmierowo, Skórzewo oraz Tarnowo Podgórne. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym wykazem miejscowości należących do rewiru komornika Radosława Justa oraz spisem ulic miasta Poznania należących do właściwości miejscowej Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu.

Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu