Komornik - Komorniki

Czy egzekucja komornicza może być stresująca dla wierzycieli? Zdecydowanie – w końcu w grę wchodzą często naprawdę duże kwoty. Samodzielne odzyskiwanie należności w wielu przypadkach nie jest możliwe – jedynym rozwiązaniem pozostaje wówczas skorzystanie z usług komornika. Jeśli chodzi o Komorniki, komornik Radosław Just działa w tym rewirze i pozostaje do Państwa dyspozycji. Jak powinna przebiegać współpraca, by jak najszybciej odzyskać należność?

Egzekucja komornicza – od czego zacząć i o czym należy pamiętać?

Choć do naszej kancelarii zapraszamy wszystkich Klientów poszukujących porady i informacji, sam proces egzekucji komorniczej nie może rozpocząć się bez tytułu egzekucyjnego. Jako wierzyciel muszą Państwo wystąpić na drogę sądową i złożyć pozew przeciwko dłużnikowi; następnie tytuł egzekucyjny musi otrzymać klauzulę wykonalności. Dopiero uzyskanie tytułu egzekucyjnego z klauzulą wykonalności stanowi podstawę do złożenia wniosku egzekucyjnego o wszczęcie postępowania komorniczego – wszystkie niezbędne dokumenty znajdą Państwo na naszej stronie.

Na tym etapie sprawą zajmuje się komornik. Komorniki to jedna z lokalizacji należąca do rewiru naszej kancelarii, choć działamy również na terenie Poznania oraz innych miejscowości. Komornik przesyła lub dostarcza dłużnikowi zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, a następnie ustala, co należy do jego majątku, by określić, z czego najlepiej przeprowadzić egzekucję. Najczęściej odbywa się ona poprzez zajęcie rachunku bankowego, wynagrodzenia o pracę lub świadczenia emerytalnego, choć niekiedy konieczne może być również zajęcie nieruchomości i ruchomości. Całość kosztów postępowania (z wyjątkiem niektórych sytuacji, na przykład przy złożeniu bezpodstawnego wniosku przez wierzyciela) ponosi dłużnik – warto zatem zdecydować się na usługi kancelarii i wejście na drogę prawną (celem sprawnego odzyskania należności). Z pomocą profesjonalistów oszczędzą Państwo bowiem nie tylko czas, ale przede wszystkim własne nerwy, co trudno przeliczyć na pieniądze.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu