Komornik – Dąbrowa i okolice

Egzekucja komornicza jest ostatnim etapem procesu odzyskiwania należności – komornik doprowadza do wykonania wyroku w konkretnej sprawie za pomocą środków przymusu. W większości spraw mogą Państwo samodzielnie wybrać komornika działającego na terenie Polski, niezależnie od tego, do jakiego rewiru jest on przypisany. Warto jednak pamiętać, że komornik osobiście podejmuje czynności komornicze, dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór komornika działającego w danym rejonie lub w jego pobliżu.

Wyjątkiem są sprawy o egzekucję z nieruchomości, ponieważ wówczas komornik może działać tylko w zakresie swojego rejonu, a wybór jest ograniczony wyłącznie do komorników prowadzących działalność w danym rewirze. Jeśli potrzebują Państwo pomocy komornika z Dąbrowy i okolic, zapraszamy do zapoznania z ofertą komornika sądowego Radosława Justa.

Komornik odzyskuje dług poprzez zajęcie nieruchomości i ruchomości, wynagrodzenia za pracę i rachunku bankowego, praw majątkowych oraz wierzytelności. Jeśli nie mogą Państwo samodzielnie odzyskać należności, skorzystanie z usług doświadczonego egzekutora pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i przede wszystkim… nerwy. Jeśli próby odzyskania należności nie przyniosły oczekiwanych efektów, pora na uzyskanie tytułu egzekucyjnego. Komornik w Dąbrowie i innych okolicznych miejscowościach może przeprowadzić egzekucję na kilka sposobów – począwszy od egzekucji z rachunku bankowego po zajęcie i zlicytowanie nieruchomości i ruchomości. Zgodnie z ustawą, koszty komornicze pokrywane są w całości przez dłużnika, dlatego warto wystąpić o wszczęcie egzekucji. Co ważne, to wierzyciel, a nie komornik określa, z jakiego majątku ma być ściągnięta należność – nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przed rozpoczęciem postępowania warto zwrócić się po poradę do specjalisty. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby poszukujące informacji dotyczących zajęcia komorniczego – w dziale Dokumenty do pobrania mogą Państwo znaleźć wzory niezbędnych pism i dokumentów.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu