Komornik – Plewiska i okolice


Jeśli chodzi o odzyskiwanie należności i licytacje komornicze, Plewiska to rewir komorniczy komornika sądowego Radosława Justa – tereny jego działania to oprócz Plewisk między innymi Komorniki czy Dąbrówka. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że komornik sądowy działa na określonym rewirze, natomiast w ramach rewiru działać mogą różni komornicy. Plewiska mogą skorzystać z usług doświadczonego profesjonalisty. Kiedy zwrócić się o pomoc w odzyskiwaniu należności?


Komornik Plewiska i okolice – jak rozpocząć współpracę?


Samodzielne odzyskiwanie należności bywa trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest komornik – Plewiska nie są pod tym względem wyjątkiem. To właśnie komornik przeprowadza egzekucję komorniczą, podczas której następuje zajęcie i spieniężenie majątku na poczet zobowiązań dłużnika. Aby egzekucja komornicza mogła być wykonana, niezbędny jest tytuł egzekucyjny; pierwszym krokiem jest zatem wystąpienie do sądu z powództwem przeciwko dłużnikowi. Tytuł egzekucyjny musi spełniać określone wymogi:

  • - zawierać zrozumiałą treść;
  • - posiadać znamiona dokumentu urzędniczego;
  • - spełniać wymogi prawne;
  • - wskazywać roszczenie wierzyciela i obowiązek dłużnika;
  • - zawierać stwierdzenie, że dany obowiązek może być wykonany na drodze egzekucji.

Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o wszczęcie postępowania komorniczego w kancelarii należącej do rewiru.


Komornik w Plewiskach – profesjonalizm i niezawodność


Kancelaria Radosława Justa działa na terenie Plewisk: dostarcza zawiadomienie o wszczęciu egzekucji oraz ustala, z czego można przeprowadzić egzekucję. Ponieważ co do zasady to dłużnik pokrywa całość kosztów postępowania, nie warto podejmować samodzielnie kolejnych prób wyegzekwowania należności; lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej i doświadczonej kancelarii. Dzięki wejściu na drogę prawną proces przebiegnie o wiele sprawniej i przede wszystkim – bez narażania wierzyciela na dodatkowy stres. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii oraz kontaktu – wyjaśnimy, na czym polegają poszczególne etapy egzekucji komorniczej.

Tutaj możesz śledzić na bieżąco najnowsze obwieszczenia o licytacjach ruchomości oraz nieruchomości.

Przejdź do licytacji
Niniejsze strony mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez kancelarie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią również oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i nie są wiążące w jakikolwiek inny sposób.

Wykonanie informatykPoznan     2014-15 © www.komornikjust.pl   Radosław Just Komornik Sądowy Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu